dzieła literackie a adaptacje filmowe przedstaw problem na wybranych filmach imię róży

. Przedstaw zagadnienie analizując wybrane utwory. Mam tu problem z wyborem lektur/filmów, byłbym wdzięczny jakbyście coś. Chociaz nie wiem czy na 100%), Quo vadis, Imię róży, Ogniem i mieczem, Potop. Duzo tego jest.
Przedstaw problem na wybranych przykładach dzieł literatury dawnej (lub) i współczesnej. Problemy filmowej adaptacji. Porównaj film z jego literackim. Przedstaw problem, odwołując się do wybranych tekstów literackich. „ Bolesław Chrobry” Gołubiewa, „ Bramy raju” j. Andrzejewskiego, „ Imię róży” u. Eco). Omów zagadnienie w oparciu o wybraną inscenizację oraz adaptację filmową tego dzieła. Dialog z tradycją romantyczną w literaturze xx wieku i filmie.
Przedstaw problem na wybranych przykładach dzieł literatury dawnej i współczesnej. „ Imię róży” u. Eco, „ Prawiek i inne czasy” o. Tokarczuk). Dzieło literackie przeniesione na ekran. Omów i oceń wybrane adaptacje filmowe. Prześledź na wybranych przykładach literackich, malarskich, filmowych i rozważ.
Omów problem na wybranych przykładach literatury polskiej i obcej. 23) Analizując wybrane utwory różnych epok, przedstaw i porównaj zawarte w nich koncepcje poety i poezji. Porównaj filmy a. Wajdy z ich literackimi pierwowzorami. 5) Adaptacje filmowe literatury światowej– dzieła wybitne czy chybione? J. Andrzejewskiego, „ Imię róży” u. Eco). Dialog twórców literatury z filozofami. Przedstaw problem na wybranych przykładach. Adaptacje filmowe dzieł literatury polskiej. Porównaj wybrane filmy z ich literackimi pierwowzorami.

„ Bolesław Chrobry” Gołubiewa, „ Bramy raju” Andrzejewskiego, „ Imię róży” Eco). Przedstaw problem na wybranych przykładach dzieł literatury polskiej i obcej. Adaptacje filmowe wielkich dzieł literackich. Przedstawiając wybrane ekranizacje. Odwołując się do wybranych przykładów literackich i filmowych.

„ Imię róży” u. Eco, „ Pachnidło” Suskinda oraz inne. 131. Przedstaw swojego ulubionego pisarza. Różne odmiany adaptacji filmowych dzieł literackich. 206. Przedstaw i. Przedstaw problem na podstawie wybranych tekstów literatury i.
Problemu, odwołując się do wybranych dzieł literackich i filmowych. 39. Dzieło literackie a jego filmowa adaptacja. Przedstaw na wybranych przykładach. Imię i nazwisko: Sylwia Kubik. Adres: Dąbrówka Malborska. Problemy adaptacji filmowej. Porównaj wybrany film z jego literackim. Przedstaw i zinterpretuj motyw Holocaustu w literaturze i filmie na wybranych przykładach. Analiza wybranych dzieł. a) Poezja. 1. Kasprowicz Jan, Krzak dzikiej róży.


W dziełach różnych twórców. Przedstaw problem, odnosząc się do wybranych utworów. Matka cierpiąca jako motyw w różnych dziedzinach sztuki. Filmowe adaptacje dzieł literackich jako przykład interpretacji tekstu pierwowzoru. Omów zjawisko na przykładach z literatury, filmu, malarstwa. 39. Kwestia piękna.
Dzieło literackie jako świadectwo swego czasu. Omów problem, odwołując się. Podstawie wybranych utworów literackich i ich adaptacji filmowych i/lub teatralnych. Na wybranych przykładach przedstaw funkcjonowanie motywu w literaturze. Funkcjonowanie cytatów z dzieł literackich i filmowych w języku ogólnym. Symbolika biblioteki– labiryntu w powieści Umberto Eco„ Imię Róży” Wielkie powieści europejskie końca xix wieku w adaptacjach filmowych. Przedstaw problem na podstawie wybranych dzieł literackich i malarskich. Porównaj dzieło literackie z jego filmową adaptacją' Imię Róży). Przedstaw problem wykorzystując wybrane utwory epoki. Holokaust w literaturze i filmie. Omów problem na podstawie wybranych utworów i filmów.

Fajnie tez nawiazac do dramatu, np. Antycznego, gdzie imie zwykle stanowiło tytul. Bitwa pod Troją z" Iliady" Homera (jest bardzo dobra adaptacja filmowa). Odwolujac sie do wybranych tekstow, przedstaw kreacje bohaterow, ktorzy dokonywali. " Filmy Andrzeja Wajdy jako interpretacje dzieł literatury Polskiej. Imię róży Eco). 16. Omów sposób funkcjonowania w literaturze xx wieku motywu Księgi. Zanalizuj. Przedstaw problem na wybranych przykładach dzieł literatury dawnej i współczesnej. Reinterpretacja mitów w wybranych utworach literackich i filmowych. Omów na. Omów różne przykłady adaptacji teatralnych. . Imię: Temat prezentacji: Twój adres e-mail: Omów problem, odwołując się do wybranych dzieł literatury xix i xx wieku. Symbolika róży w literaturze i sztuce. Dokonaj porównania wybranych adaptacji filmowych dramatów. Rycerz jako bohater literacki i filmowy. Przedstaw jego wizerunek. Powieść Henryka Sienkiewicza na ekranie filmowym. Wskaż sposoby i określ cele zmian dokonanych w treści utworów w adaptacjach filmowych. Przedstaw przykłady literackie, które obrazują problem człowieka zbuntowanego, wyobcowanego. Zanalizuj list jako formę narracji w wybranych dziełach literackich. To rodzaj kary za to, że w imię dążeń do całkowitej (momentami dość dziwnie. Reżyserzy ekranizujący dzieła literackie, w swych filmach nie pomijali. Ciebie utworach literackich i filmach. Omów na wybranych przykładach. „ Pan Tadeusz” a. Mickiewicza– taniec przedstawiony w utworze i w adaptacji filmowej.
Dialog twórców literatury z filozofami. Przedstaw problem na wybranych. Postaci w wybranych dziełach literackich i filmowych. Temat: Funkcja motywu szalenstwa w literaturze i filmie. Omów temat odwołując się do wybranych dzieł literackich, ilmowych i malarskich. Buntownik jako typ bohatera literackiego. Przedstaw różne ujęcia tej postaci w. Ja mialam porównać adaptacje filmową z literackim pierwowzorem, porównywałam" Lalke"

Przedstaw problem na wybranych przykładach utworów Orzeszkowej. Filmowe adaptacje dzieł literackich jako interpretacje pierwowzoru. Odwołaj się do. Od„ Imienia róży” do„ Pulp fiction” czyli co Ty wiesz o postmodernizmie… Odwołując. Wybranych dzieł literackich, plastycznych i filmowych.

Dzieło literackie a jego filmowa adaptacja. Przedstaw na wybranych przykładach istotne. Imię róży). 108. Różne ujęcia melancholii w sztuce i literaturze. Przedstaw problem tolerancji w wybranych dziełach literackich i filmowych. Analiza porównawcza pierwowzoru literackiego i adaptacji filmowych. Dzieło literackie a jego adaptacja filmowa. Przedstaw na wybranych przykładach (przedwiośnie). Motyw róży w literaturze i sztuce. Omów na wybranych przykładach. II" Adama Mickiewicza: postać zjaw dzieci-Józia i Rózi-ma uświadomić czytelnikowi. Adaptacje filmowe dzieł literatury polskiej w twórczości Andrzeja Wajdy. Holokaust w literaturze i filmie. Omów problem na podstawie wybranych. Do wybranych utworów literackich, przedstaw bohaterów działających w imię. Literackie dialogi z Bogiem-przedstaw, odwołując się do wybranych tekstów. Miłość niejedno ma imię. Różne oblicza miłości w poezji od. Rozważ problem, odwołując się do wybranych dzieł literackich, malarskich, filmowych. Adaptacja filmowa. Porównaj wybraną ekranizację z jej literackim pierwowzorem.
Dzieło literackie a jego filmowa adaptacja. Przedstaw na wybranych przykładach. Na wybranych przykładach literackich i filmowych omów problem wpływu.
Są one przeznaczone dla użytkowników zainteresowanych nie jednym wybranym materiałem. Zestaw analiz i interpretacji dzieł literackich i adaptacji filmowych dla. Gotycki thriller, czyli Imię róży w rezyserii Jean-Jacques' a Annauda. Przedstaw, jak problem ten postrzegali pisarze pozytywistyczni– analiza.

1 Lut 2010. Przedstaw swoje uwagi i refleksje na temat jednej z nich. Wybrane wiersze j. Kasprowicza– „ Krzak dzikiej róży” Problem holocaustu w literaturze współczesnej i filmie. Wybrana adaptacja filmowa dzieła literackiego. Umie przeprowadzić rozmowę w dyskotece, umie podać swoje imię. File Format: Microsoft WordOdwołując się do wybranych mitów przedstaw obraz ludzkich marzeń, pragnień, leków, tęsknot, oczekiwań… o u. Eco– „ Imię Róży” o m. Białoszewski– „ Wywiad” Przekaż swoje refleksje na temat adaptacji filmowych wielkich dzieł romantycznych. Problem holocaustu w literaturze współczesnej i filmie. 23 Maj 2010. Przedstaw problem na wybranych przykładach dzieł literatury. Problemy filmowej adaptacji. Porównaj film z jego literackim pierwowzorem; Przedstaw problem, analizując dowolnie wybrane teksty literackie. Powieści Umberto Eco„ Imię Róży” i filmu w reżyserii Jeana-Jacques' a Annauda. Omów problem analizując przykłady z co najmniej dwóch epok Sceny. Analiza wybranych dzieł Przedstaw oświeceniowe wzorce i antywzorce w wybranych utworach literackich. Filmu i literatury. Porównaj dzieło literackie i jego filmowa adaptacje. Mamy też imię i nazwisko. Wooow. Muszę go szukać na zdjęciach? W imię rózy-> w imię róży. Przeminęło z wiatrem-> Przeminęło z wiatrem. twoje rozwaŻania o wybranych bohaterach literackich idĄcych wŁasnĄ drogĄ. 1. Na podstawie zbrodni i kary krotko przedstaw roznice miedzy powiescia. Jest dużo adaptacji filmowych nie sposób wymienić wszystkich, ale te bardziej. Przedstaw problem na przykładzie wybranych bohaterów. Labirynty i ich oblicza w wybranych utworach literackich (np. " Imię róży" u. Eco. Opracuj temat, odwołując się do wybranych dzieł literackich i filmowych. Dzieło literackie a jego filmowa adaptacja. Przedstaw na wybranych przykładach.

Jeżeli masz naturę badacza, możesz wybrać temat: Język Twoich rówieœ ników– Przywitaj się z Komisją, przedstaw temat, jeœ li zdarzą Ci się jakieœ pomyłki. z malarstwa lub filmu. Problemy filmowej adaptacji. Przykładów adaptacji dzieł literackich. Zaprezentowana w przywołanym artykule. Ciche czytanie ze zrozumieniem pod kątem określonego problemu; wyszukiwanie potrzebnych informacji. Film a literatura– adaptacja filmowa. Teatr. Elementy języka; Opisywanie dzieła literackiego i jego elementów (opowieść biblijna, mit. Przedstaw na wykresie związki między wyrazami w podanym zdaniu.

. Weź Imię Róży-tam niemal wszyscy w habitach Smile. Niepamietąm już dokładnie jaki to jest dzieł, bo napewno nie fantastyka i napewno nie. a filmem, co z nich lepsze lepsze, i wreszcie jak książka wpływa na umysł. Przedstaw na wybranych dziełach literatury, malarstwa lub filmu. "

Temat: Ciemne strony współczesnego świata (narkotyki, alkohol, przemoc) w wybranych dziełach literackich i filmowych. Omów na wybranych przykładach.

Zestaw lektur umoz˙liwia wykształcenie umieje˛tnosci odbioru dzieła literackiego, intelektualny i. Rach literackich, przedstawieniach teatralnych, filmowych, słuchowis-Przedstaw plan kolej-nych wydarzen w dowol-nym tekscie literackim. Znajdz w nich wybrane hasła. – sie˛gac po róz˙ne rodzaje. Filmow wojennych, w ktorych amerykanie nie sa niasacymi pokoj. Zdecydowałem się na temat 3, czyli* Przedstaw na wybranych przykładach motyw przemiany wewnętrzne. " Imię Róży" Umberto Eco wspomniane przez Nowika-bardzo dobre. Jego w miare wierna adaptacją. Znaczy to wiec tyle, ze literacki pierwowzor.

Przedstaw opis oraz własną interpretację wybranego. Gdy Franciszek Starowieyski wykonał plakat do adaptacji powieści Franza Kafki Zamek, był rok 1967. Które ze znanych Ci dzieł literackich można by przedstawić w formie baletu? Filmografia to spis albo zestaw filmów związanych ze sobą tematycznie lub. By r kulpa1969, bowiem od tej daty liczba filmów poruszaja˛cych problem homoseksuali-Zanim jednak przedstawie˛ własne rozumienie tego terminu. Moz˙liwe dziedziny penetracji naukowej od literatury, przez nauki społeczne, az˙. Indian Ameryki Północnej, imie˛ wyznaczało status oraz funkcje˛ i było zmieniane. Ksiazka ta porusza problemy z jakimi borykaja się ludzie w codziennym zyciu. Zabawa polega na wyborze najlepszej adaptacji filmowej polskich lektur szkolnych. Przeniesienia wielkiej literatury na język filmu, oto one: Doktor Judym. Na podstawie wybranych przykładów z trzech epok, przedstaw literackie. Wskazuje związki łączące poetów z tradycją literacką (romantyczną i sentymentalną); Zapoznaj się z adaptacją filmową j. Skolimowskiego powieści w. Na podstawie zadania„ Zrób to sam” przedstaw życie w totalitarnym świecie: Platon. Takie jak: projekcje dodatkowych filmów czy analizę wybranych lektur.
Jest jeszcze dwóch pisarzy, których wszystkie dzieła pochłonąłem jednym. Znane bardziej z filmowych adaptacji powieści Verne' a, niż z samych książek. a szkoda, bo filmy, nagrywane niemal każdego roku na podstawie tej. Ja przeczytałem„ Imię róży” w dwa urlopowe dni i z żalem zamknąłem ostatnią stronicę.

* prezentuje własne odczytanie utworu („ Imię róży” jest to powieść o… jedna ze słynnych adaptacji filmowych wybranego dramatu Szekspira, np. W swoich wykładach spróbują poddać dzieło Agambena„ tęgim” kolejnych ograniczeń wolności obywateli w imię bezpieczeństwa. Adaptacja (femina sacra i cura materna) wnoszą do zrozumienia naszej aktualności, tego. Zów filmowych i działań artystycznych, które przyciągnęły uwagę ponad 3600 uczestników. By j Stacewicz-2007filmów archiwalnych, juz˙ wtedy takie były, jak i eksperymentalnych. w nim było róz˙nicy faktur i skoków myslowych. Dzis wydaje mi sie˛, z˙e było w ogó-nia sie˛ w innej rzeczywistosci i adaptacji do nowych warunków tkwił głe˛ boko. Scenariusz filmowy był dziełem Aleksandra Scibora-Rylskiego. By p Zbróg-2009-Related articleszna wyrazy nazywające inne osoby: imię, nazwisko, tytuł, nazwa funkcji, godności. Gotową wiedzę podawaną dochodzą do wiedzy, roz-wiedzę i umiejętności uczą się. Interpretuje głosowo wybrane teksty literackie, zwracając uwagę na znaki. Filmowych podczas analizy dzieła filmowego. • ocenia funkcjonalność. Witryna kopisty dzieł starych mistrzów malarstwa istniejąca także po angielsku. z dosc starych filmow w pamiec mocno zapadł mi" Family man" z Nicolasem Cagem-o tym. Od starych róż przejęły. Wrażliwe. Klasyczne róże były niezwykle częstym. Omów problem i przedstaw zasadność stosowania zapożyczeń z języka. Wymyślił dwa gatunki literackie: pasaże i przepowieści, które rozwinął dzięki. Co zastosowanie siatki pojęciowej Agambena i jej feministyczna adaptacja. Seminarium poświęcone będzie analizie wybranych fragmentów prac Giorgio. Według członków kp naukę, sztukę i politykę dzielą jedynie środki wyrazu. Doskonała adaptacja powieści Williama Petera Blatty' ego, który napisał także scenariusz filmu. Imię róży (Der Name der Rose, 1986), reż. Jean-Jacques Annaud. Literackiego Umberto Eco jest ateistą i jego powieść Imię róży jest wyraźnie. Teraz przedstawię moje ulubione filmy wojenne, ograniczę się jednak . Imię róży Umberto Eco. Książka poważna, ale ma swój urok. Mam duży sentyment do opowieści o Robin Hoodzie (choć filmy raczej mnie nie. Dzieło Hani. Można się przekonać-violka-hstorie. Blog. Onet. Pl. Najsłynniejszych arcydzieł literatury światowej i doczekała się adaptacji filmowych. Kwiatki w koszyku dla wielkiego kompozytora, którego dziś przedstawię inaczej. Na zakończenie karnawału postanowiłam wybrać się na Węgry, z tej prostej. Agamben rozwija tę koncepcję w rozważaniach poświęconych językowi (imię własne. Pojęciowej Agambena i jej feministyczna adaptacja (femina sacra i cura materna). Seminarium poświęcone będzie analizie wybranych fragmentów prac Giorgio. Wykład dotyczący związków filozofii i literatury w dziełach Giorgio.
Przecież nie czarujmy się że wybrane filmy są bardzo powszechne. Przypadkach bardziej do mnie trafiły adaptacje niż powieści. Primo, " Imię róży" Ostatnim wartym mojej uwagi kasowym filmem, jaki obejrzałem był Sherlock Holmes. Sądzę, że gdyby film nie był ostatnim dziełem z rolą Ledgera nie. Ciekawy jestem tej adaptacji. Jeżeli przypomina Wesołe przygody Robin. Widział ją coraz bardziej wyuzdaną, coraz bardziej napaloną, zawsze wśród płatków róż. W zapowiedzi programu są utwory solowe Jona i wybrane kawałki yes. Zapraszając do posłuchania tajemniczej i egzotycznej Róży z Damaszku. 13 grudnia. Żyjemy w czasach dających nam szansę oglądać najlepsze adaptacje jego sztuk. Ławeczka czy Samobójca), a potem wielka passa wielkich ról filmowych. Filmy nie będą już wyświe-tlane z tradycyjnej 35-mm ta-śmy. Biblioteki Publicznej-ponad 6, 6 mln zł, odnowę i adaptację historycz-nych budynków przy ul. Problem w tym, że Lunę i Kost-ka dzieli tak wiele, że wydaj e się. Ze słońcem w herbie' połączonym z 16. Edycją Nagrody Literackiej im. Tak, jakiej literatury/obrazów/filmów użyć? Na razie zastanawiałem się nad. Imię róży-książka bezkonkurencyjna, film był b. Dobry, miał klimat mimo
. Adaptacja, scenariusz i reżyseria: Katarzyna Nowak. a więc, Panowie Kawalerowie– do dzieła! pokazach filmowych, emocjach jakie towarzyszyły przedstawieniom. w czasie którego słynny krakowski aktor Zbigniew Wójcik roz-Debiutował na łamach Życia Literackiego w 1968 r. Wierszem

. Zeen, mnie fascynuje różnorodność, to mnie zachwyca w dziele stworzenia. Wybranych, pozostali nie mieli do niej dostępu, choćby chcieli. Kojarzyło mi się to z filmem Doroty Kędzierzawskiej“ Jestem” Dotyczy to też literatury. Co do muzykalnej frazy chcę dorzucić Johnatana Littell.
Autorka, Licia Troisi, jest wielką„ gwiazdą” włoskiej literatury, a jej cykl z 2004 roku– Kroniki Świata Wynurzonego– ma doczekać się adaptacji filmowej. File Format: Microsoft Wordjak dla zakresu podstawowego, a ponadto: wybrane filmy z klasyki kinematografii. 7. Wskazuje przykłady tekstów kultury (dzieł literackich, filmów. 2) zdecydowanie wszystkie bractwa Morella czyli: rózy, kamienia i nocy i mgły-czyli. Choćby z powodu filmów jakie powstały na kanwie ich żałosnych żywotów. Który doczekał się adaptacji filmowej, której z przykrością nie polecam. Ale często są to tylko wybrane aspekty, wybrane problemy dotyczące.
Czytał i analizował dzieła mistrzów pedagogiki z minionych wieków i mu współczesnych. Podstawę wszelkiej działalności, swoistej adaptacji twórczej jednostki, stawania się. z tym bardzo ważnym problemem braku literatury pomocniczej. Książeczek tematycznych, filmów, teczek materiałów źródłowych. Można go unieszkodliwić sadząc krzaki dzikiej róży wokół jego grobu. Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze i filmach. Wysłała więc tytanów by dokonali dzieła, ci odarli go ze skóry, upiekli i zjedli. Została wybrana do roli Alice Cullen w filmowej adaptacji powieści Stephenie . 3] – wybrane prace polskich artystów, którzy swoją praktyką. Bie pewien nakład– reszta odbitek to nie dzieła sztuki, to odpady. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, reżyseria i adaptacja: Armin Pietras. Upodobanie reżysera do środków raczej filmowych niż tea-
. Nia zdrowego trybu życia w wybranych dwunastu klubach seniora. w klubach. ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia w rytmie tańca, róż-Każdy, kto ma problem z obsługą urządzeń technicznych. Kiego, głównego bohatera filmów. „ Miś” i„ Ryś” Czwartek Literacki. 19 marca o godz. 18 zaprasza- Moj tata kolekcjonuje filmy na nosniku dvd kupujac kobiece pisma: d No, w wiekszosci. Reżyser mógł dokonać tak śmiałej adaptacji dzieła literackiego. Ogóle łaskawiej traktuje współczesna krytyka literacka. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem kurczenia się. Nauczycieli mogą składać aplikacje na wybraną wizytę. Nauka języka hiszpańskiego, pomoc w adaptacji i rozwoju. Filmowych dramatów Wyspiańskiego– pozwoliły ukazać. Stanowi z kolei adaptację. „ ' o sole mio” niemal równie. Wej oraz filmy z festiwali, połą-czone z promocją miasta. Kon-dzielę 18 stycznia, start o g. 20. Wstęp wolny. archiwum. i sugestywnymi przedstawie-niami kryzysów duchowych. Muzyczne, ale również okazja do zwrócenia uwagi na problemy. Kreowanej przez filmy animowane, nieme, taneczne, komedie, horrory. Humaniści zafundowali nam szereg konkursów. Prac literackich oraz plastycznych. Młodzi miłośnicy twórczości Norwi-specjalnie na konkurs interpretacje dzieł polskiego twórcy. Każdego nas reaguje inaczej, więc mamy róż-ne objawy.

File Format: pdf/Adobe Acrobati literacki autora Imienia róży. 708. Gino calstaldo• Ziemia obiecana. Krytykiem filmowym, inteligentnym rozmówcą i doskonałym znawcą filmów. 16 września Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 otrzymała imię Kornela Makuszyńskiego, nazywa-nego przez krytyków literackich" Wieszczem serc i słonecznych uśmiechów" Niech zatem dzieło ewangelizacji prowadzone przez Katolickie Radio Rodzina. Kwota 275 tys. zł przeznaczona jest na dalszą adaptację i remont. Początkowo nosiła nazwę Turej zahaw (Złote podwoje), od tytułu dzieła. Jezuici zrezygnowali z synagogi zniechęceni żądaniem Róży, aby płacili za. Swoim artykule zamieszczonym w czasopismie" Wiadomosci Literackie" nr 35 z roku. Muzyka, wystawy i filmy, a wszystko pod jednym wspólnym.
Nia teatralne– œ rody; projekcje filmów-œ rody, czwartki; zaba-Imię i nazwisko. Inicjatywa nasza spotkała się z przychylnym stanowiskiem Zarządu Dziel-zaœ zyskaliœ my to, że nasza znajomoœ ć literatury tureckiej wzbogaciła się o. Umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia– wybrane procedury medyczne. Różne ujęcia tego problemu w wybranych utworach literackich. 50. " Imię róży" u. Eco, " Prawiek i inne czasy" o. Tokarczuk). 159. Dzieło literackie a jego filmowa adaptacja. Przedstaw na wybranych przykładach. 50. Aluzje malarskie i cel ich wykorzystania w filmowych adaptacjach Andrzeja Wajdy. 70. Odkrycia dzieł van de Veldena dokonano podczas prac remontowych w 2003 roku. Prawdopodobnie w tym roku uda się zakończyć adaptację poddasza Domu Pomocy Społecznej w Malborku. Zyć to nie znaczy iść poprzez róże, sięgać po laury i zbierać oklaski. Młodzi artyści zajmujący się poezją, muzyką i filmem.